Trzynasty gość

Martin Widmark

DAWID I LARISA to nowa seria Martina Widmarka – autora bestsellerowej serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tym razem książki przeznaczone są dla nieco starszych czytelników, a zatem wszystkich tych, którzy nauczyli się czytać, poznając kolejne przygody Lassego i Mai, i chcą przejść na kolejny poziom czytelniczych wyzwań i doznań.

DAWID I LARISA to świetnie skonstruowane, trzymające w napięciu historie, w których wątek detektywistyczno-przygodowy prowokuje do refleksji nad współczesnym światem i mechanizmami jego funkcjonowania. Bohaterowie, uwikłani w skomplikowane intrygi, zmuszeni są do postawienia sobie pytań dotyczących ludzkiej egzystencji. Ciekawe tło przygód nastolatków Dawida i Larisy stanowi problematyka popularnonaukowa, np. eksperymenty genetyczne czy ekologia.

Tom 2: TRZYNASTY GOŚĆ
Głęboko pod ziemią, w nieczynnej kopalni, dzieją się dziwne rzeczy. Wręcz niepojęte! Dawid i Larisa znaleźli się tu, podążając za pewnym szkockim wynalazcą, który w tajemniczy sposób zniknął w jednym z szybów. Gdy w zaskakująco rozświetlonych podziemnych korytarzach Larisa staje oko w oko z samą sobą, oboje czują, że muszą rozwikłać zagadkę tego miejsca. Już niebawem przekonają się, że nie tylko oni są w niebezpieczeństwie, ale że zagrożona jest cała ludzkość!

W serii ukazały się (do końca 2015 roku):
„Antykwariat pod Błękitnym Lustrem”
„Trzynasty gość”

  • Tytuł:Trzynasty gość

  • Autor:Martin Widmark

  • Kategoria:Dla dzieci i młodzieży

  • Wydawnictwo: Zakamarki

Sprawdź także:

LSD MOJE TRUDNE DZIECKO HISTORIA ODKRYCIA CUDOWNEGO NARKOTYKU - ALBERT HOFMANN

Zabawy rozwijające dla małych dzieci - Trawińska Hanna

Zaczarowany dom Matyldy - Niemycki Mariusz

Afryka Kazika - Wierzbicki Łukasz