Samouczek medyczny dla pielęgniarek i personelu medycznego polsko

Gordon Jacek

Publikacja jest przeznaczona dla osób, którym potrzebna jest znajomość języka angielskiego stosowanego w medycynie i służbie zdrowia; czyli dla pielęgniarek, personelu medycznego lub dla każdego, komu przydatna jest znajomość angielskiego słownictwa medycznego.

Książka składa się z dwóch części: pierwsza jest podręcznikiem-samouczkiem, który jest podzielony na sekcje tematyczne. W poszczególnych działach znajdują się zdania, zwroty i typowe dialogi zawierające fachowe określenia z zakresu pracy z pacjentami zarówno w szpitalach jak i w innych instytucjach służby zdrowia. Wszystkie zdania i dialogi posiadają pełną transkrypcję fonetyczną ich wymowy. Dodatkowo w stosownych miejscach podano odpowiednie objaśnienia gramatyczne. Po wybranych sekcjach tematycznych znajdują się słowniczki obejmujące istotne terminy z danej dziedziny.

Druga część opracowania jest podręcznym słownikiem zawierającym hasła medyczne oraz związane z tematyką medyczną i służbą zdrowia. Słownik jest dwukierunkowy: polsko-angielski oraz angielsko-polski. Duża część haseł posiada liczne przykłady użycia. Hasła angielskie w obu częściach słownika posiadają transkrypcję ich wymowy.

  • Tytuł:Samouczek medyczny dla pielęgniarek i personelu medycznego polsko

  • Autor:Gordon Jacek

  • Kategoria:Angielski

  • Wydawnictwo: Level Trading

Sprawdź także:

Historie warte poznania - Czekała Filip

Nowoczesny trening siłowy. Jak zbudować szczupłą i muskularną sylwetkę - King Ian

Ortografia dla dzieci 8 - Guzowska Beata

Wędkarstwo bez tajemnic - Edipresse Polska