POD JEDNYM NIEBEM

JOSEPH KIM

Ściskająca za gardło opowieść o głodowaniu i sztuce przetrwania w Korei Północnej, o dramatycznej ucieczce i o nowym życiu w Stanach Zjednoczonych, o wierze i odwadze.

W zamkniętym i mało znanym świecie Korei Północnej Joseph Kim żył jak każdy zwyczajny chłopiec. Kiedy jednak skończył pięć lat, nadeszła pierwsza fala Wielkiego Głodu, przedłużająca się, upokarzająca i wyniszczająca klęska, która spowodowała śmierć milionów  ludzi, także jego ojca, a wielu innych Koreańczyków, tak jak jego matkę i jedyną siostrę, zmusiła do rozpaczliwej ucieczki za chińską granicę, do godzenia się na życie w upodleniu, do sprzedawania dzieci lub do ich porzucania. Joseph znalazł się sam na ulicy w Korei, gdzie nauczył się żebrać i kraść, odarty ze wszystkiego oprócz silnego instynktu przetrwania. Wreszcie zdesperowany, on również przekroczył granicę i uciekł do Chin.

Tam przygarnęła go chrześcijanka, która ukryła go przed władzami poszukującymi zbiegów. Wkrótce, poprzez podziemną siatkę pomocy, został przemycony do konsulatu amerykańskiego. Wraz  z garstką Koreańczyków Północnych trafił do Stanów Zjednoczonych jako uchodźca. Dobroć jego amerykańskiej rodziny zastępczej odmieniła jego życie. Stał się nowym człowiekiem, opanował język angielski i dostał się do college'u, gdzie teraz, dzięki swojej wierze i hartowi ducha, radzi sobie jak najlepiej. "Pod jednym niebem" to przejmująca opowieść o cierpieniu, samotności i nadziei.


Wciągająca, szybkie tempo, trzyma w napięciu od pierwszej strony.
"Wall Street Journal"

Opisuje prawdziwe życie w Korei Północnej.
"Washington Post"

Kim opisuje ponure warunki, wieczną niepewność i utratę godności... Jest to ważne świadectwo tego, co dzieje się w Korei Północnej.  
"Publishers Weekly"


Joseph Kim urodził się w Korei Północnej w 1990 roku. W 2007 roku udało mu się wyjechać do Stanów Zjednoczonych. Obecnie studiuje w Nowym Jorku.

Stephan Talty doświadczony dziennikarz, którego artykuły ukazywały się między innymi w: "New York Times Magazine", "GQ", "Men's Journal", "Time Out New York", "Details". Jest autorem kilku uznanych na całym świecie publikacji: "Escape from the Land of Snows",  "Empire of Blue Water", "The Illustrious Dead", i "Mulatto America".

  • Tytuł:POD JEDNYM NIEBEM

  • Autor:JOSEPH KIM

  • Kategoria:Reportaż

  • Wydawnictwo: Prószyński Media

Sprawdź także:

Tomek na tropach Yeti - Szklarski Alfred

Kipi kasza - Łukasik Paweł

Angielski w tłumaczeniach Czasy + CD mp3 - Urban Adam

Animorphia Ekstremalne kolorowanie i wyszukiwanie - Rosanes Kerby