Stambuł był baśnią

Levi Mario

Levi opowiada o poszukiwaniu swojego miejsca w świecie. Właśnie z tego powodu głównym bohaterem powieści jest Stambuł ze wszystkimi nadziejami, jakie w sobie kryje i jakie niszczy. Przez strumień świadomości powieściowych bohaterów czytelnik śledzi życie tego wspaniałego wielkiego miasta, może je poczuć i doświadczyć.
Stambuł był baśnią to pasjonująca historia żydowskiej rodziny na przestrzeni lat 1920–1980, dla których Stambuł jest jedynym domem. Intrygująca opowieść o migracjach, o tych, którzy przybyli z innych krajów, i tych, którzy wyjechali z Turcji. Członkowie owej rodziny, a także jej przyjaciele i sąsiedzi, tworzą bogatą mozaikę postaci, z których każda stara się na swój sposób przetrwać burzliwy XX wiek.
Mario Levi – jako świadek, obserwator, a zarazem bohater powieści – pozostaje jednocześnie wewnątrz i na zewnątrz swojej historii. Dzięki unikalnemu poetyckiemu stylowi Levi uchwyca Stambuł i jego bogatą historię z rzadko spotykaną intymnością, a zarazem z humorem, i oświetla zacienione epizody nowoczesnej historii Turcji.
„W najwyższym stopniu literacka i liryczna. Wyrazista i różnorodna, pełna przejmujących motywów”. Jewish Book Council

  • Tytuł:Stambuł był baśnią

  • Autor:Levi Mario

  • Kategoria:Literatura piękna obca

  • Wydawnictwo: Sonia Draga

Sprawdź także:

Baśniobór 4 Tajemnice smoczego azylu - Brandon Mull

Barbara Brylska w najtrudniejszej roli - Barbara Rybałtowska

Więcej niż piłka nożna? St. Pauli jest tą możliwością - Balicki Fabian

Miami i Florida Keys - Miller Mark