Pastwiska Niebieskie Złota Czara Nieznanemu bogu

Steinbeck John

Kolejne znakomite powieści jednego z najwybitniejszych amerykańskich pisarzy.
W „Nieznanemu bogu” i „Pastwiskach Niebieskich” powraca temat dwudziestowiecznej Kalifornii i jej mieszkańców – farmerów, którzy poszukują swojego miejsca w świecie, własnego kawałka ziemi, mierząc się z lękami i namiętnościami.
„Złota Czara” natomiast to historia młodzieńca, który zafascynowany opowieściami o podróżach, przygodach i bogactwie, postanawia opuścić rodzinny dom i zostać korsarzem. Pewny siebie, z mnóstwem pomysłów, lecz bez doświadczenia, zaciąga się na statek płynący do Indii. Oszukany, trafia w końcu na Barbados, gdzie jako niewolnik planuje swoją dalszą przyszłość. Za wszelką cenę pragnie zostać pierwszym, który posiądzie tajemniczą piękność, La Santa Roja, i podbije opływającą w złoto i inne kosztowności Panamę, tytułową Złotą Czarę.
John Steinbeck (1902–1968) – amerykański powieściopisarz, laureat literackiej Nagrody Nobla 1962 za „realistyczny i poetycki dar, połączony z subtelnym humorem i ostrym widzeniem spraw społecznych". Jego najbardziej znane powieści to „Grona gniewu”, „Myszy i ludzie” i „Na wschód od Edenu”.

  • Tytuł:Pastwiska Niebieskie Złota Czara Nieznanemu bogu

  • Autor:Steinbeck John

  • Kategoria:Literatura piękna obca

  • Wydawnictwo: Prószyński Media

Sprawdź także:

Dieta dr Joanny Budwig Podręcznik - Hirneise Lothar

Włosi - Hooper John

Ciekawi świata 6 Przyroda Zeszyt ćwiczeń - Operon

Życie po śmierci naprawdę istnieje - Cheung Theresa